Technológie

NOVINKA: 3D Intraorálny skener MEDIT i500 – už žiadne odtlačky potrebné na zhotovenie protetických prác. Pomocou nového skeneru dokážeme naskenovať všetky miesta v ústnej dutine a tak zhotoviť komplexný 3D snímok potrebný na zhotovenie protetickej práce v laboratóriu pomocou najmodernejšej 3D tlačiarne.

RTG Panorámatický (OPG) – nové KaVo OPG 2D. Slúži na vytvorenie komplexného snímku oboch čelustí.

RTG Intraorálny – nový KaVo Focus  slúži na vytvorenie snímok jednotlivých zubov.

RTG Viziografia – táto technológia umožňuje digitálne preniesť lokálny snímok priamo na obrazovku v každej ambulancii.

Tieto RTG sú moderné digitálne a majú veľmi nízku intenzitu žiarenia. RTG služby poskytuje Dentex aj pacientom iných lekárov.

Intraorálna kamera – miniatúrna kamera sníma situáciu v dutine ústnej a potrebný obraz prenáša dostatočne zväčšený priamo na obrazovku pre potreby lekára (i pacienta)

Laser– je veľmi účinný pri liečení diagnóz ako sú afta, herpes, gingivitis (zápal ďasien), parodontóza, atď. Pri liečení niektorých ochorení ústnej dutiny používajú naši lekári laser ME-TL 1000-SK (výkon 10 mW).

Endomotor s integrovaným apexlokátorom – umožňuje presné zistenie dĺžky koreňového kanálika a následné čistenie, dostatočné tvarovanie a kompletné zaplnenie koreňového systému zuba.

Vysokofrekvenčný kauter – diatermický koagulátor (rádiová frekvencia ESK), určený pre pre drobnú chirurgiu v stomatológii. Vysokofrekvenčný chirurgický nôž, ktorý urýchľuje hojenie, znižuje bolesť a zastavuje krvácanie.

Sterilizácia – všetky lekárske nástroje sú sterilizované v najmodernejších parných sterilizátoroch, ktoré sú schopné s vysokou účinnosťou sterilizovať všetky druhy používaných materiálov.